پارتیشن شیشه ای

نویسنده : نووِل گلس
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای بهترین انتخاب برای جداسازی دفاتر اداری و تجاری مدرن می باشد که بیشترین میزان نور را به داخل محیط هدایت می کند، استفاده از این پارتیشن علاوه بر جداسازی فضاهای مورد نظر در دفاتر کار ، نقش ویژه ای را در زیبایی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری ایفا می نماید.

این پارتیشن ها ترکیبی بسیار جذاب از شیشه و آلومینیوم با طیف رنگ بالا هستند و کیفیت متنوع در پروفیل و یراق آلات درب را دارا می باشند که برای جداسازی قسمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . بکارگیری شیشه به عنوان جداکننده فضا در انتقال نور اطراف پارتیشن کمک شایانی نموده و همچنین دربسیاری موارد در کنترل صدا نیز نقش بسزایی را ایفا می نماید،می توان گفت امروزه پارتیشن های شیشه ای فریم لس بروزترین و زیباترین نوع پارتیشن های قابل استفاده در محیط های اداری و تجاری هستند .

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای

• اشغال کمتر فضا
• عایق صدا
• عایق حرارتی و برودتی
• قابلیت بازتاب نور
• زیبایی و دید به بیرون
• کاهش هزینه و زمان بازسازی
• قابلیت جابجایی
• امکان ایجاد طرح، لوگو و آرم
• قابلیت تفکیک محیط

پارتیشن های شیشه ای تا چه ارتفاعی قابل اجرا هستند ؟
پارتیشن های فریم لس به علت استحکام بالای فریم آلومینیوم وساختار آن، امکان اجرای آن ها از حداقل و تا ارتفاع 4 متر وجود دارد اما در سفارش پارتیشن باید به نیاز پروژه و از طرف دیگر جوابدهی مناسب این محصول نیز دقت نمود .
در پارتیشن شیشه ای بهترین ارتفاع از نظر استحکام و زیبایی تا آنجاست که به سقف متصل گردد ولی همیشه در کار استثنا نیز وجود دارد، در برخی موارد طراح داخلی به دلیل نیاز کارفرما یا محدود بودن سیستم های تاسیساتی (سرمایش و گرمایش) و... ، مجبور به کوتاه اجرا کردن پارتیشن بوده یا در موارد دیگر به سبب ارتفاع بالای سقف و بزرگتر جلوه دادن فضا نیاز به اجرای پارتیشن با ارتفاع بلند دارد .

آیا پارتیشن شیشه ای عایق صوتی است ؟پارتیشن شیشه ای تا چه حد عایق صوتی می باشد ؟

اصولاً در کلیه پارتیشن ها چیزی به اسم عایق صوتی وجود ندارد حتی اگر بنا را بر این بگذاریم که پارتیشنی با عایق صوتی 100% طراحی و تولید شود این موضوع با چالش های گسترده ای روبروست چرا که در اکثر فضاهای اداری که در اطراف ما وجود دارند سقف ، کف و دیوارها عایق صوتی نمی باشند و در نتیجه قادر نخواهند بود در ایجاد شکست صوتی به میزان بالایی کمک نمایند . پارتیشن های شیشه حدود 70% الی 75% به شکست صدا در محیط پیرامون خود کمک می نمایند ، که البته بستگی به نوع شیشه و فریم آن ها متغیر خواهد بود .

کدام دسته از پارتیشن ها از همه ارزان تر هستند ؟
طراحی پارتیشن در کشور ما به صورت کاملاً بروز انجام می شود و از نظر کیفیت با اکثر کشورها قابل رقابت می باشد . پارتیشن های متفاوتی از جمله پارتیشن شیشه ای فریم لس ، پارتیشن شیشه و آلومینیوم ، پارتیشن چوبی و  ام دی اف در بازار ارائه می گردد که تمامی پارتیشن های فوق دارای مدل های تک و دو جداره می باشند . در قیمت گذاری پارتیشن ها ، مدل ، ابعاد متریال در ساختار آنها و در نهایت حمل و نصب این محصول تاثیر بسزایی داشته و مورد بررسی قرار می گیرد.میتوان پارتیشن ها را به ترتیب زیر از گران به ارزان نام برد :

 1. پارتیشن های دو جداره پرده خور
 2. پارتیشن آلومینیوم و شیشه
 3. پارتیشن ام دی اف و چوبی
 4. پارتیشن های شیشه ای فریم لس ساده

پارتیشن بندی آلومینیومی (ALUMINUM PARTITION)

سیستم پارتیشن بندی آلومینیومی از مقاومترین سیستمهای پارتیشن بندی می باشد وقابلیت نصب کرکره قابل کنترل بین جداره های شیشه آن نیز وجود دارد.

پارتیشن آلومینیوم دوجداره
پارتیشن شیشه ای دوجداره از دولایه شیشه به همراه پرکننده گاز آرگون درمابین شیشه ها تشکیل شده است؛ به همین علت عایق صدا نیز میباشد و در دفاتر معمولا به صورت فریم دار اجرا میگردد. يكي از بزرگترين مزيتهاي اين نوع از پارتيشن بندی ، قابليت نقل و انتقال آسان به علت دارا بودن مكانيزم easy fiting است ، همچنین قابلیت ایجاد پرده بین شیشه ها که به زیبایی آن نیز می افزاید .

مشخصات كلی پارتیشن بندی آلومینیومی

 1. پانل هاي اصلي اين پارتيشن بندی آلومینیومی بصورت فريم روكار مي باشد.
 2. شيشه هاي اين پارتيشن بندی در درسته های: شيشه سند بلاست،شيشه سكوريت و شيشه معمولي و شیشه های هوشمند  (Smart Glass)قابل اجراست .
 3. قابليت نصب درب هاي تمام چوب، شيشه و تركيبي وجود دارد.
 4. يونيتهاي اين نوع پارتيشن ها در ارتفاع هاي تا زير سقف نیز قابل اجرا هستند.
 5. به دليل استفاده از شيشه در قاب های میانی، امكان اجراي طراحی آرم بصورت سند بلاست یا استیکر نيز امکان پذیر مي باشد.

پارتیشن شیشه ای فریم لس                                                                                                                                                        
همان‌طور که از نام پارتیشن فریم لس پیداست قاعدتا می بایست بدون فریم اجرا شوند این نوع دیوارهای جداکننده با به کارگیری بست های فلزی و هنگر در ساختار این پارتیشن ها اجرا میگردند، در نتیجه برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند،علاوه بر این استفاده از پارتیشن‌ فریم لس ، با حذف پروفیل‌ها، دید بیشتر با وضوح و شفافیت بالاتری را حاصل می کنند.

ویژگی های خاص پارتیشن شیشه ای فریم لس

 • قیمت مناسب
 • دید بهتر
 • بازتاب نور عالی
 • استحکام بالا
 • اشغال فضای کمتر

پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم دار
 پارتیشن های تک جداره فریم دار عایق خوبی برای کنترل صدا در فضاهای شلوغ کاری است، در این مدل تفکیک بندی با یک فریم آلومینیومی ظریف انجام میشود که در زیباتر شدن پارتیشن و جلوه دادن به فضای کار شما تأثیر به سزایی دارد، مدل های سندبلاست از مجموعه محصولات تک جداره با رنگ بندی در فریم و چهارچوب گزینه بسیار مناسبی برای اجرا در فضای کاری است .

پارتیشن آلومینیوم تک جداره
در پارتیشن آلومینیوم تک جداره، از آلومینیوم به عنوان فریم استفاده می‌شود و از MDF و شیشه و ... به عنوان پرکننده دیواره استفاده می شود قطر این نوع پارتیشن حدود 2 تا 8 سانتیمتر می باشد و عرض و ارتفاع آن هم بسته به محیط قابل اجرا می باشد. از مزایای این نوع پارتیشن جابجایی آسان و تغییرات سریع وهمچنین قیمت مقرون به صرفه آن می باشد.

پارتیشن شیشه ای دوجداره فریم دار
اگر به حفظ حریم خصوصی در محیط کارتان اهمیت می‌دهید سیستم پارتیشن دوجداره با فریم آلومینیومی و شیشه‌های سندبلاست یا دو جداره پرده خور گزینه مناسبی می‌باشد، همچنین این اجازه را به شما می‌دهد تا علاوه بر حفظ حریم خصوصی، فضای‌ کاری خود را با دیواره های شیشه ای از شفافیت همراه کنید. این نوع پارتیشن‌بندی علاوه بر جذب نور و روشنایی فضای کارعایق مناسبی در برابر صوت است.

پارتیشن شیشه ای متحرک
از پارتیشن شیشه ای متحرک می توان برای ساخت فضاهای دو منظوره استفاده نمود، پارتیشن شیشه ای متحرک بوسیله تنظیماتی که روی آن انجام می گیرد حرکت میکند و میتواند به سرعت دو فضا را از هم جدا و یا با هم ادغام نماید ، معمولا لت های متحرک آن به صورت اسلایدینگ ( کشویی ) و فولدینگ (تاشو) حرکت میکنند .

  * پارتیشن شیشه ای متحرک سیستم فولدینگ تشکیل شده از پنل های شیشه ای است که توسط هنگرهایی به کف پنل وصل می شوند وآخرین پنل می تواند آزادانه روی پاشنه در بچرخد و همچنین قابلیت اجرا با جام شیشه را هم دارد.

  * از شیشه های طرح دار سندبلاست شده و یا شیشه های رنگی دکوراتیو نیز میتوان برای افزایش زیبایی این پارتیشن ها استفاده کرد .

  * این پارتیشن علاوه بر قابلیت جابه جایی راحت، به شما این امکان را می‌دهد تا دکوری زیبا و خاص را با استفاده از طرح های متنوع روی شیشه ها به وجود آورید و با استفاده از آن فضای خود را جداسازی کنید.

  * کاربرد شیشه‌های رنگی و مات هم می‌تواند زیبایی محیط شما را افزایش دهد.

کاملا مشخص است که با استفاده از پارتیشن های متحرک در صورت تغییر محل کار خود می‌توانید پارتیشن ها را به مکان جدید منتقل کنید و براحتی فضای مورد نظر خود را در مکان جدید تعبیه کنید.


 

پارتیشن شیشه ای کلاسیک

در این نوع پارتیشن با بهره گیری همزمان از فلز و چوب میتوان پارتیشن را با محیط اطراف ( برای مثال: مبلمان، کلیدپریز، کفپوش و...) هماهنگ نمود.

پارتیشن شیشه و ام دی اف

ام دی اف همان تخته فیبر با چگالی متوسط میباشد و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر میباشد ونصب و حمل آسانی دارد. در این نوع پارتیشن از ام دی اف در قسمت فریم و قاب و از شیشه در قسمت داخلی فریم استفاده میشود.از مزایای آن میتوان به مقاومت دربرابر نفوذ رطوبت و گردوخاک و همچنین عمربالا اشاره کرد. این نوع پارتیشن در دو مدل دوجداره ( ضخامت 16 میلیمتر) و تک جداره تولید میشود. نوع تک جداره آن با ضخامت حدود 6 میلیمتر بوده و ساده تر از دوجداره است اما از لحاظ عایق صوتی ضعیف است و برای محیط های پرسروصدا پیشنهاد نمیشود.

ویژگی پارتیشن تک جداره ام دی اف

• قیمت مناسب تر نسبت به پارتیشن دوجداره
• قابل ابزارخوری و سمباده زنی
• قابل رنگ بودن و بکارگیری انواع روکش ها بر روی آن
• قابلیت جابجایی و نصب دوباره
• برای نوردهی بیشتر از نوع نیم قد استفاده میشود
• عدم وجود معایب چوب و یکدست بودن سطح پروفیل

پارتیشن شیشه ای کرکره دار

برای محیط های پرسروصدا و همچنین برای تفکیک بهتر فضاها استفاده از پارتیشن های دوجداره کرکره دار توصیه میشود. در این پارتیشن از دولایه شیشه سکوریت 6 میلیمتر استفاده میشود. در این پارتیشن از سه مدل کرکره مگنتی، ولومی و ریموت دار استفاده میشود.

کرکره دارمگنتی: به وسیله ی یک آهنربای قوی کرکره هابه سمت بالا و پایین جابجا میشوند.

کرکره دار ولومی: با قرارگرفتن یک دکمه بر روی فریم خارجی میزان درجه روشنایی و چرخش کرکره تنظیم میگردد.

کرکره ریموت دار: از موتور 24 ولتی و یک عدد ریموت برای جابجا شدن و باز و بسته شدن کرکره ها استفاده میشود.

قیمت پارتیشن شیشه ای کرکره دار

از عوامل موثر در تعیین قیمت آن میتوان به نوع یراق آلات مصرفی،نوع مدل کرکره،نوع و ضخامت شیشه، هزینه حمل و... اشاره نمود.                                                                                                                                                       

پارتیشن شیشه ای اداری
از مزایای داشتن پارتیشن شیشه ای در دفاتر اداری و اماکن تجاری می توان به صرفه اقتصادی این محصول،  جذب نور بیشتر با توجه به‌سرعت بالای اجرا آن و فضاسازی بهینه محیط اشاره نمود

 • پارتیشن اداری تک جداره از شیشه های 8 تا 12 میلی متری ساخته می شود.
 • درب این پارتیشن ها به 2 صورت ریلی و لولایی قابل اجراست.

پارتیشن شیشه و استیل

امروزه پارتیشن شیشه و استیل با توجه به زیبایی موثرخود درمحیط طرفداران زیادی پیدا کرده اند .  پیشنهاد ما به شما ترکیب پارتیشن شیشه ای وقاب استیل در چیدمان فضای اداری است. در پارتیشن شیشه ای استیل،به جز بهره گیری از پروفیل های استیل برای کاهش هزینه ها از قوطی های آهن و قطعات آلومینیومی استفاده میکنند و در نهایت آن را با ورق استیل کاور می نمایند، باید در نظر داشته باشید پارتیشن شیشه استیل قیمت بالاتری نسبت به پارتیشن شیشه ای آلومینیومی دارد، به همین جهت در برخی موارد از سیستم های کاور کاری استفاده میکنند .

ویژگی های پارتیشن شیشه ای استیل:

 1. ترکیب استیل با شیشه زیبایی دو چندان به پروژه می بخشد.
 2. قیمت مناسب کاور استیل نسبت به پروفیل های استیل .
 3. استیل استفاده شده در پارتیشن، از نوع بسیار مقاوم و عایق در برابر رطوبت و هوا می باشد .


 

رنگ بندی پارتیشن شیشه ای :
پارتیشن شیشه ای فریملس به عنوان یکی از مینیمال ترین پارتیشن های تولید شده دارای انواع رنگ بندی در فریم آلومینیوم ، دستگیره و لولا و همچنین شیشه ها می باشد. رنگ های سفید ، مشکی ، خاکستری و نقره ای در فریم و یراق آلات جزو رنگ بندی های بسیار پرفروش می باشند که بر اساس نظر کارفرما و بر اساس رنگ بندی موجود انتخاب می شود . قابل ذکر است کلیه رنگ ها به صورت آنادایز و رنگ های الکترواستاتیک ضدخش موجود میباشد .

نصب پارتیشن شیشه ای

نصب پارتیشن های شیشه ای نیاز به ابزار پیچیده ای ندارد و توسط چند پنل و قابل به راحتی نصب میگردد اما برای جلوگیری از بوجود آمدن حوادثی نظیر شکستن شیشه، بهتر است کادرمجرب نصب آن را انجام دهند.

تفاوت پارتیشن شیشه ای با شیشه های نمای فروشگاه ها در چیست ؟
پارتیشن اداری شیشه ای به لحاظ ساختاری و عملکردی تفاوت های آشکاری با شیشه های سکوریت فضای خارجی که در برخی موارد میرال نیز خوانده می شوند دارد که در این بخش به برخی از این تفاوتها اشاره خواهیم کرد .

پارتیشن های شیشه ای به دلیل اینکه در یک فضای داخلی استفاده می شوند باید دارای کمترین میزان لرزش باشند تا کاربرانیکه در فواصل نزدیک از آن تردد می نمایند احساس راحتی و امنیت داشته باشند یا از لحاظ دیگر احساس خطر نکنند که این لرزش در شیشه های میرال کاملاً مشهود است .
از پارتیشن شیشه ای در دفاتر کار بیشتر برای اتاق های کارمندی ، مدیریت و یا اتاق کنفرانس و جلسات استفاده می شود و در این فضاها بیشتر از زیبایی خصوصیاتی همچون عایق صوتی و یا شکست صدا مورد توجه می باشد که این مسئله به لحاظ ساختاری بیشتر در پارتیشن های شیشه ای فریملس یافت می شوند تا شیشه های نمای فروشگاه ها .

از دیگر تفاوت های پارتیشن اداری و شیشه های سکوریت می توان به زیبایی و ظرافت پارتیشن های تمام شیشه اشاره کرد . پروفیل های ظریف ولی با استقامت ، برای نصب و تحمل وزن شیشه نیاز به هیچ گونه پروفیل کشی و یا سازه های مضاعف برای نصب به انواع سقف و دیواره های ثابت ندارند تا از ظاهری شیک و آراسته و به اصطلاح یک دست تر برخوردار باشند .

قیمت پارتیشن شیشه ای
از عوامل مهم بر قیمت پارتیشن شیشه ای می توان به:

 1. متراژ و حجم  پروژه
 2. نوع شیشه مد نظر
 3. نوع یراق آلات 
 4. ایجاد طرح سندبلاست یا استیکر
 5. مدول بندی سازه
 6. نوع فریم

در پایان

نوشتن کار جالبیه که از هزاران سال همراه ما بوده و کمک کرده تا همیشه به روز باشیم، ما در نووِل گلس فضا رو به شکلی آماده کردیم تا شما بتوانید مطالب حوزه صنعت شیشه رو در اختیار داشته باشید.

نووِل گلس با داشتن بهترین مشاورین و متخصصان در حوزه شیشه و آینه، بهترین خدمات را به تمامی عزیزانی که بالاترین سطح رضایتمندی را می خواهند ارائه می دهد. اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اجرا و خدمات نووِل گلس هستید؛ با ما تماس بگیرید .

مقاله ای که با عنوان « پارتیشن شیشه ای » مطالعه کردید، به طور اختصاصی برای وب سایت نووِل گلس گردآوری شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد.

شما برای ارسال نظر باید اول وارد سایت شوید

ورود به سایت